فروش ویژه انواع عسل طبیعی، ژل رویال، ملکه کارنیکا و...

شاید با عدم حضور در فضاهای باز جنگلی یا طبیعت، تصور کنید که به طور کلی از نیش زنبور در امان هستید، اما گاهی حتی با باز کردن پنجره منزل خود، به ناگاه سوزش آن را حس کرده و طعم نیش زنبور را می چشید! در این شرایط لازم است که با شناخت درمان خانگی نیش زنبور و روش رفع آن، برای کاهش التهابات، بلافاصله اقدام کنید. جهت کسب آگاهی کافی از درمان خانگی نیش زنبور در ادامه با دکتر هانی همراه باشید.

درمان خانگی نیش زنبور عسل

اگر زنبوری که به شما نیش زده است، از نوع زنبور زرد باشد؛ با درد بیشتری از جانب نیش آن روبرو خواهید بود. در ابتدا تورم و خارش به سراغ شما آمده و پس از آن نیز درد و التهاب زیادی را در محل نیش تجربه خواهید کرد. به یاد داشته باشید که پیش از هر کاری باید به کمک یک موچین یا وسیله ای شبیه به آن، نیش زنبور را از پوست خود خارج سازید. (البته اگر نیش زنبور در آن به جای مانده است(

به هر ترتیب در صورت رخ دادن این اتفاق، می توانید از روش های زیر برای درمان خانگی آن استفاده کنید:

استفاده از عسل

شاید عجیب به نظر برسد، اما خرید عسل طبیعی به عنوان فرآورده مستقیم زنبور، خود یکی از موارد درمان خانگی نیش زنبور عسل محسوب می شود. عسل دارای آنزیم هایی است که بلافاصله سم ناشی از نیش زدگی را از بین می برد. با قرار دادن مقداری عسل روی محل نیش زدگی زنبور و زمان دادن به آن برای ۲۰ تا ۳۰ دقیقه، می توانید سوزش، التهاب و خارش را از بین برده و کمک فوری به نیش زدگی خود نمایید.

جوش شیرین

یکی از نخستین روش های درمان نیش زنبور، استفاده از جوش شیرین است. خاصیت قلیایی جوش شیرین، می تواند بلافاصله خارش و سوزش و درد ناشی از نیش خوردگی زنبور را برطرف سازد. برای این منظور کافی است که به اندازه نصف قاشق غذاخوری جوش شیرین را در مقداری آب مخلوط کرده و به یک فرم خمیری برسید. سپس این خمیر را روی محل نیش زدگی قرار داده و بگذارید تا ۱۵ دقیقه بماند. پس از آن خمیر را پاک کرده و محل را با آب ولرم شستشو دهید.

درمان خانگی نیش زنبور عسل با سرکه

اگر می خواهید خیلی زود سم نیش زنبور را از بین ببرید، به شما توصیه می کنیم که به سراغ سرکه سیب یا سرکه سفید بروید. کمی پنبه را به یکی از این سرکه ها آغشته کرده و بر محل نیش زدگی قرار دهید. قرار گرفتن ۱۰ دقیقه ای پنبه سرکه ای در محل نیش زنبور، باعث بیرون کشیدن سم آن شده و بلافاصله التهاب و درد از بین می رود.

استفاده از کمپرس سرد

بلافاصله پس از نیش زنبور از کمپرس سرد روی آن استفاده کنید. این کمپرس می تواند التهاب نخستین ناشی از نیش زنبور را کاهش داده و التیام بخش باشد. برای این منظور می توانید یک تکه پارچه تمیز را در آب بسیار سرد قرار داده و یا آن را در میان قطعات یخ گذاشته و سپس روی محل نیش زدگی قرار دهید. لازم است که برای گرفتن نتیجه التیام بخش، چندین بار این عمل را تکرار کرده و به محض از دست دادن سردی لازم پارچه، دوباره آن را در یخ یا آب سرد فرو ببرید.

نکته: همین طور اگر تحمل سرمای زیاد روی پوست خود را دارید، خوب است که از یک تکه یخ که داخل تنظیف یا پارچه ای تمیز قرار داده اید، روی محل نیش زدگی استفاده نمایید.

درمان خانگی نیش زنبور عسل

درمان خانگی نیش زنبور عسل با پیاز

یک عدد پیاز را برش داده و روی محل نیش زدگی قرار دهید. با گذشت چیزی بین ۱۰ تا ۱۵ دقیقه، متوجه رفع سوزش و التهاب خواهید شد. سپس پیاز را برداشته و محل نیش زدگی زنبور عسل را با آب ولرم شستشو دهید.

قرص آسپرین

اگر در منزل به قرص آسپرین دسترسی دارید، دو عدد قرص را به خوبی پودر کرده و با کمی آب مخلوط کنید تا به شکل خمیر در بیاید. سپس این خمیر را در محل نیش زدگی زنبور عسل قرار داده و اجازه دهید برای چیزی بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بماند. پس از آن خمیر آسپرین را برداشته و محل را با آب ولرم بشویید. این خمیر سوزش، التهاب و درد را تا حدود زیادی برطرف خواهد کرد.

استفاده از روغن درخت چای

روغن درخت چای دارای آنتی سپتیک بسیار قوی بوده و باعث می شود که بلافاصله سم ناشی از نیش زنبور از بین رفته و خارش آن التیام یابد. این روغن را در محل نیش زدگی مالیده و اجازه دهید برای دقایقی باقی بماند.

قرار دادن گوشت قرمز در محل نیش خوردگی

اگر یک تکه گوشت قرمز را برای ۲۰ تا ۳۰ دقیقه در محل نیش خوردگی قرار دهید، آنزیم های موجود در آن سم نیش زنبور را از بین برده و سوزش و خارش را کاهش می دهند.

استفاده از سیر

همچنین شما می توانید به راحتی از طریق قرار دادن برش های سیر یا سیر رنده شده در محل نیش زنبور، اثر التهابی و خارش آن را تسکین داده و زهر را خارج کنید. به یاد داشته باشید که قرار دادن سیر نباید بیش از ۲ تا ۳ دقیقه طول بکشد، زیرا ممکن است پوست شما آسیب ببیند.

درمان خانگی نیش زنبور عسل با خمیر دندان

اگر خمیردندان بی رنگ یا همان سفید در منزل دارید، پس از نیش زدگی زنبور، مقداری از آن را در محل نیش قرار دهید. این لایه خمیردندان کمک می کند تا سم نیش زنبور از بین رفته و التهابات شما کاهش یابد. البته احتمالا نیاز به تکرار این کار برای چند مرتبه را خواهید داشت.

شستشو با صابون معمولی

اشتباه نکنید! صابون های معطر نه تنها به شما در این مورد کمکی نخواهند کرد، بلکه بدتر موجب التهاب و سوزش یا خارش پوست شما خواهند شد. بنابراین اگر می خواهید از روش شستشو با صابون برای درمان خانگی نیش زنبور عسل کمک بگیرید، باید به سراغ صابون های معمولی و بدون عطر بروید. با این شستشو به کمک آب ولرم یا سرد، التهاب محل نیش زدگی زنبور به اندازه قابل توجهی کاهش می یابد و پس از آن فرصت دارید که از روش های دیگر نیز برای درمان آن بهره مند شوید.

به کار بردن ژل گیاه آلوئه ورا

آلوئه ورا همیشه به عنوان یک گیاه محافظ پوست و التیام بخش مشکلات پوستی شناخته شده است و نیش زدگی زنبور عسل نیز از این قاعده مستثنی نیست. شما می توانید از ژل گیاه آلوئه ورا استفاده کرده و یا خود آن را برش زده و روی محل نیش زدگی زنبور عسل قرار دهید. زنبور عسل خواص زیادی برای درمان عفونت رحم دارد. به جز این ها استفاده از روغن اسطوخودوس، چای سبز، بادرنجبویه، حنا، ذغال فعال و غیره را نیز در مراتب اثربخشی بعدی پیشنهاد می کنیم.

سخن پایانی

توجه نمایید که اگر چه روش های فوق برای درمان خانگی نیش زنبور پیشنهاد شدند، اما لازم است که شما در صورت مشاهده واکنش های شدید آلرژیک چون تنگی نفس، متورم شدن زبان، حالت تهوع و استفراغ، مشکل در بلغ و غیره؛ بلافاصله به پزشک مراجعه نمایید.

منبع: درمان خانگی نیش زنبور

+ نوشته شده در پنج شنبه بیست و هشتم اسفند 1399 ساعت 9:32 توسط dr HONEY بدون نظر

حتما تا به حال چیزهای زیادی درباره تاثیر عسل بر سرماخوردگی شنیده اید، اما این که عسل با چه ترکیباتی بیشترین تاثیر بر سرماخوردگی را خواهد گذاشت را در این مطلب دنبال می کنیم. عسل دارای خواص بسیاری است و می تواند در درمان و کنترل سرماخوردگی های خفیف تا شدید، موثر واقع شود. برای آگاهی پیدا کردن بیشتر در این زمینه، در ادامه با ما همراه باشید.

درمان سرماخوردگی با عسل

برای به دست آوردن بالاترین تاثیر عسل بر سرماخوردگی، لازم است که ترکیبات زیر را آماد کنید.

درمان سرماخوردگی با پیاز

یک عدد پیاز بنفش را حلقه حلقه برش داده و در یک کاسه قرار دهید. حال روی برش های پیاز را با عسل بپوشایند و بگذارید برای شب تا صبح، به همان حال باقی بماند. سپس مایع به دست آمده از این مخلوط را میل کرده و از تاثیرات شگفت انگیز آن در درمان سرماخوردگی خود، بهره مند شوید.

درمان سرماخوردگی با عسل و لیمو

این معجزه آساترین ترکیب درمانگر عسل محسوب می شود. یک لیوان آب داغ آماده کرده و دو قاشق غذاخوری عسل طبیعی را به آن بیفزایید. سپس یک لیموی تازه را آبگیری کرده و به این مخلوط اضافه کنید. با هم زدن مخلوط آب و عسل و لیمو، به یک معجون معجزه آسا در درمان سرماخوردگی دست می یابید. توصیه می کنیم که به محض احساس سرماخوردگی، روزی چند بار از این معجون بنوشید.

درمان سرماخوردگی با عسل

درمان سرماخوردگی با عسل و دارچین

لازم به یادآوری است که دارچین خواصی عالی از آنتی اکسیدان ها دارد و در مقابل ویروس و باکتری، بسیار عالی عمل می کند. با مخلوط ساختن عسل و دارچین، می توانید ترکیبی عالی برای مقابله با سرماخوردگی تهیه کرده و با حل کردن آن در آب داغ، چای و …، از خواص آن بهره مند شوید.

نکته: اگر بتوانید به این مخلوط یک قاشق غذاخوری آب لیموی تازه نیز اضافه کنید، خواص آن به مراتب بالاتر رفته و تاثیر سریع تری در بهبود سرماخوردگی خواهد گذاشت.

ترکیب عسل و آب سرد برای درمان سرماخوردگی

با ترکیب کردن عسل و آب سرد، می توانید گلو درد خود را تسکین داده و علائم سرماخوردگی را کاهش دهید. کافی است که ۳ قاشق عسل را در یک لیوان آب سرد حل کرده و سپس آن را برای چیزی بین ۱۰ تا ۱۵ ثانیه در مایکروفر قرار دهید. پس از آن این معجون عسل را جرعه جرعه نوشیده و این کار را روزی چند بار تا بهبودی کامل تکرار کنید.

با خواص عسل چهل گیاه آشنا هستید؟

رنگ این عسل زرد روشن و طبع آن سرد است. از خواص عسل چهل گیاه تقویت دستگاه گوارش، درمان سوهاضمه، افزایش اشتها، درمان رفلاکس معده و دفع کرم های روده، درمان سکسکه، کاهش کلسترول، درمان گلودرد، سرفه و سرماخوردگی و تسکین دهنده درد را می توان نام برد.

درمان سرماخوردگی با زنجبیل

عسل و زنجبیل هر یک به تنهایی دارای خواصی عالی هستند و شما می توانید با مخلوط ساختن این دو، به یک اکسیر معجزه آسا برای درمان سرماخوردگی خود دست یابید. برای تهیه مخلوط عسل و زنجبیل، به اندازه ۲ قاشق زنجبیل رنده شده را با ۴ قاشق عسل مخلوط ساخته و برای حل شدن بهتر آن ها، مقداری آب گرم نیز اضافه کنید. این مخلوط را به خوبی هم زده و در ظرفی در بسته بریزید و هر بار یک قاشق غذاخوری از آن میل نمایید. این مخلوط می تواند به کاهش علائم سرماخوردگی شما کمک کند.

نکته: لازم به توضیح است که علی رغم وجود خواص بسیار زیاد و شگفت انگیز عسل در درمان سرماخوردگی، لازم است که در صورت تشدید علائم خود، حتما به پزشک مراجعه داشته و درمان را به استفاده از معجون های عسل، محدود نسازید.

سخن پایانی

شما چه موارد دیگری از تاثیر عسل بر سرماخوردگی می دانید و چطور معجون های مختلف شفابخش از این ماده طبیعی و پرخاصیت تهیه می کنید؟ راهکارهای خود را در بخش نظریات با ما و دیگر کاربران مجله در میان بگذارید.

منبعدرمان سرماخوردگی با عسل

+ نوشته شده در چهارشنبه بیستم اسفند 1399 ساعت 10:9 توسط dr HONEY بدون نظر

ژل رویال یا ژل امپریال و همین طور ژل سلطنتی، دارای خواص شگفت انگیزی است که با دانستن آن ها، حتما به دنبال تهیه این ژل خواهید رفت. این ژل، ترکیبی است از آن چه زنبورهای کارگر از شهد گل ها جمع آوری کرده و نیز در غدد آن ها ترشح شده است. در کندوی زنبورهای عسل، این ژل به عنوان غذا به ملکه داده شده و در واقع تنها غذای ملکه به شمار می رود و همین طور در لاروهای نوزادهای ملکه نیز قرار می گیرد.

از اینجا می توان برتری ژل امپریال یا ژل رویال نسبت به سایر فرآورده های عسل را حدس زد:

غذای ملکه! با این حساب بر آن هستیم تا خواص ژل رویال را دنبال کرده و از چندوچون ظرفیت های درمانی و شفابخشی آن آگاه شویم.

خواص ژل رویال

پیش از هر چیز بهتر است به شکل ظاهری ژل رویال بپردازیم تا در شناخت آن دچار مشکل نشوید. این ژل همان طور که از نام آن برمی آید، حالت ژله ای داشته و مقداری شکل ظاهری آن با عسل طبیعی متفاوت است. رنگ ژل رویال نیز به زردی مایل به قهوه ای مانند بوده و بوی شدیدتر از عسل دارد.

ترکیبات ژل رویال

ترکیبات ژل رویال شامل کلاژن، آب، کربوهیدرات، اسیدهای آمینه، آلبومین و گلبولین و برخی دیگر از پروتئین ها، استیل کولین، کلسیم، آهن، فسفر، سیلیسیوم، ویتامین E، ویتامین C، ویتامین A، ویتامین B8، ویتامین B7، ویتامین B6، ویتامین B5، ویتامین B3، ویتامین B2، ویتامین B12، ویتامین B1 و ویتامین B9 و همین طور دکنوئیک اسید و … هستند.

از خواص درمانی آن نیز می توان به موارد زیر اشاره داشت:

بالا بردن تعداد گلبول های سفید و افزایش سطح ایمنی بدن

ترکیبات موجود در ژل رویال یا ژل امپریال، باعث می شود که تعداد گلبول های سفید خون افزایش یافته و سطح سیستم ایمنی بدن انسان، به شکل چشمگیر و قابل توجهی افزایش یابد.

پیشگیری و درمان فشار خون

استیل کولین موجود در ژل امپریال، باعث می شود که رگ های خونی باز شده و از فشار خون بالا در فرد کاسته شود.

پیشگیری از آلزایمر با ژل رویال

باز هم این استیل کولین موجود در ژل ملکه است که به سیستم عصبی و رشته های مغز کمک کرده و با تقویت آن ها، از بروز بیماری های مغزی و روانی چون آلزایمر جلوگیری به عمل می آورد.

از بین بردن میکروب ها و عفونت ها

همان طور که گفتیم ژل رویال دارای اسید چرب غیراشباع HAD10 است. این اسید خاصیت ضدمیکروبی بسیار قوی داشته و به علاوه در مقابل ویروس های تهاجمی سیستم تنفسی، فوق العاده عمل می کند.

جلوگیری از پیری زودرس و بازگرداندن جوانی با ژل رویال

ژل رویال دارای مقادیر زیادی ویتامین های حافظ پوست بوده و وجود کلاژن و لسیتین و تیامین در آن نیز باعث می شود که پوست بازسازی شده و رفته رفته چین و چروک های آن برطرف گردد. همین طور این ژل در درمان زخم ها و جراحات نیز فوق العاده و معجزه آسا عمل می کند.

ضد انواع سرطان ها

یکی از مهم ترین سرطان هایی که ژل رویال خاصیت درمانی بر آن دارد، سرطان پستان است. وجود ترکیبات ضداستروژنی در این ژل، باعث می شود که به توقف رشد سلول های سرطانی پستان، کمک شده و رشد این بیماری به تعویق افتد.

از این گذشته استفاده از ژل رویال برای بیماران سرطانی که جلسات شیمی درمانی و یا پرتودرمانی را پشت سرمی گذارند، بهبود دهنده و تقویت کننده بسیار عالی محسوب می شود. این ژل کمک می کند تا گلبول های سفید خون این افراد که طی مراحل شیمی درمانی و پرتودرمانی به شدت کاهش یافته است، دوباره ساخته شده و به سطح مطلوب برسد.

ژل رویال دارای خواص بی شماری است که از آن جمله می توان به کند شدن رفتن پیری و افزایش باروری اشاره کرد. بنابراین علت طولانی شدن عمر ملکه، تغذیه از این ترکیب مغذی است.

روش نگهداری از ژل رویال

خوشبختانه ترکیبات این ژل به شکلی است که شما می توانید آن را برای ماه ها بیرون از یخچال و در شرایط عادی نگهداری کنید. تنها موردی که حین نگهداری از این ژل باید رعایت نمایید، قرار نگرفتن آن در معرض نور خورشید است. به این ترتیب معمولا ژل امپریال را در ظرف های دربسته کدر رنگ قرار می دهند و بهتر است محل نگهداری آن در منزل را نیز دور از نور خورشید و در جایی خنک انتخاب نمایید.

به علاوه شما می توانید برای نگهداری طولانی مدت تر، این ژل را در فریزر نیز جای داده و به وقت مصرف برای چند ساعت در محیط بیرون بگذارید.

سخن پایانی

دقت داشته باشید که برای، حتما به سراغ تامین کننده های مطمئن رفته و از کیفیت و طبیعی بودن این ژل اطمینان حاصل کنید. به علاوه علی رغم خواص درمانی ژل رویال و شفابخشی آن، در جهت درمان بیماری ها حتما با پزشک متخصص مشورت داشته و درمان خود را محدود به استفاده از این ژل یا سایر محصولات طبیعی مشابه نمایید.

منبع: خواص ژل رویال

+ نوشته شده در پنج شنبه چهاردهم اسفند 1399 ساعت 10:37 توسط dr HONEY بدون نظر